Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:bim:lab5 [2013/11/18 20:06]
kkluza [Dodatkowe pliki do testowania modelu regułowego]
pl:dydaktyka:bim:lab5 [2013/11/18 20:23]
kkluza [Uruchomienie modelu z regułami w eclipsie]
Linia 113: Linia 113:
 W tym momencie możemy usunąć warunek dot. kompetencji zespołu z zadania //Evaluate offer// i zamiast niego wprowadzić warunek związany z wysokim ryzykiem projektu (np. ''​projectRisk == "​Wysokie"''​). W tym momencie możemy usunąć warunek dot. kompetencji zespołu z zadania //Evaluate offer// i zamiast niego wprowadzić warunek związany z wysokim ryzykiem projektu (np. ''​projectRisk == "​Wysokie"''​).
  
-| Opcjonalnie:​ Aby przetestować opisane reguły bez Activiti możemy do naszego projektu dołożyć klasę [[pl:​dydaktyka:​bim:​lab5?&#​dodatkowe_pliki_do_testowania_modelu_regulowego|RuleRunner]] do uruchomienia reguł, a nasze reguły przetestować przy użyciu klasy [[pl:​dydaktyka:​bim:​lab5?&#​dodatkowe_pliki_do_testowania_modelu_regulowego|RuleRunnerTest]]. ​\\ Do tego celu potrzebujemy w eclipsie dołączyć odpowiednie pliki biblioteczne do ''​src/​main/​resources/​lib''​ -- {{:​pl:​dydaktyka:​bim:​lab5:​lib.zip|}}.| +| Opcjonalnie:​ Aby przetestować opisane reguły bez Activiti możemy do naszego projektu dołożyć klasę [[pl:​dydaktyka:​bim:​lab5?&#​dodatkowe_pliki_do_testowania_modelu_regulowego|RuleRunner]] do uruchomienia reguł, a nasze reguły przetestować przy użyciu klasy [[pl:​dydaktyka:​bim:​lab5?&#​dodatkowe_pliki_do_testowania_modelu_regulowego|RuleRunnerTest]]. Do tego celu potrzebujemy w eclipsie dołączyć odpowiednie pliki biblioteczne do ''​src/​main/​resources/​lib''​ -- {{:​pl:​dydaktyka:​bim:​lab5:​lib.zip|}}.|
- +
  
 Ustawienia dla zadania regułowego:​ Ustawienia dla zadania regułowego:​
Linia 121: Linia 119:
   * Result variable: ''​projectRisk''​   * Result variable: ''​projectRisk''​
  
-Do pliku ''​pom.xml''​ proszę dołożyć odpowiednie dependencje ​[[activiti:konfiguracja\#konfiguracja_silnika_by_zadzialaly_reguly_w_activiti]].+Do pliku ''​pom.xml''​ proszę dołożyć odpowiednie dependencje ​jak na listingu w części ​[[pl:dydaktyka:​bim:​lab5?&​#dodatkowe_pliki_do_testowania_modelu_regulowego|Dodatkowe pliki...]].
 ==== Uruchomienie modelu z regułami w eclipsie ====  ==== Uruchomienie modelu z regułami w eclipsie ==== 
  
Linia 184: Linia 182:
 Następnie tak przygotowaną klasę możemy wybrać w zakładce **Listeners** w zadaniu **Set offer factors**: Następnie tak przygotowaną klasę możemy wybrać w zakładce **Listeners** w zadaniu **Set offer factors**:
  
-{{:​pl:​dydaktyka:​bim:​lab5:​eclipse4-tasklistener-addmodel.png|}}+{{:​pl:​dydaktyka:​bim:​lab5:​eclipse4-tasklistener-addmodel.png?950|}}
  
 Proszę zmodyfikować test, tak by nie przekazywał instancji ''​modelRyzyka''​ do procesu, tylko korzystał z instancji stworzonej w przygotowanym task listenerze. Proszę zmodyfikować test, tak by nie przekazywał instancji ''​modelRyzyka''​ do procesu, tylko korzystał z instancji stworzonej w przygotowanym task listenerze.
 +
 +
 +DO SPRAWOZDANIA:​
 +  * Proszę w sprawozdaniu umieścić model oraz rozbudowany test.
 +  * Proszę umieścić screenshot z eclipsa z rezultatem testu, jak również kod klasy ''​pl.org.bpmn.AddModel''​.
 ==== Wdrożenie i uruchomienie procesu z regułami w Activiti Explorerze ====  ==== Wdrożenie i uruchomienie procesu z regułami w Activiti Explorerze ==== 
  
-Silnik ​actviti został ​[[activiti:​konfiguracja&#​konfiguracja_silnika_by_zadzialaly_reguly_w_activiti|skonfigurowany]] tak, by mógł uruchamiać zadania regułowe Droolsa.+Jeśli silnik ​actviti został skonfigurowany tak, by mógł uruchamiać zadania regułowe Droolsa, to będziemy mogli uruchomić proces w Activiti Explorerze.
  
 Podobnie jak poprzednio, do wdrożenia procesu i reguł potrzebne będą archiwa **jar** oraz **bar** (proszę pamiętać o **unikalnych nazwach klas i plików**!). W archiwum bar dołożymy oprócz diagramu również plik z regułami. Następnie należy: Podobnie jak poprzednio, do wdrożenia procesu i reguł potrzebne będą archiwa **jar** oraz **bar** (proszę pamiętać o **unikalnych nazwach klas i plików**!). W archiwum bar dołożymy oprócz diagramu również plik z regułami. Następnie należy:
-  - Przy użyciu [[http://​80.82.18.218:​8082/​examples/​upload123.htm|formularza]] przesłać plik jar do katalogu z bibliotekami dla Activiti Explorera. +  - Przekopiować plik jar do katalogu z bibliotekami dla Activiti Explorera. 
-  - Po poprawnym przesłaniu pliku należy przeładować silnik Activiti Explorera, aby przeczytał biblioteki! (Z racji tego, że pracujemy na jednym silniku na serwerze, to zadanie wymaga synchronizacji kilku osób.).+  - Po poprawnym przesłaniu pliku należy przeładować silnik Activiti Explorera, aby przeczytał biblioteki.
   - Jeśli wszystko wykonało się poprawnie, w Activiti Explorerze powinno się dać wdrożyć procesy zawierające zadania regułowe.   - Jeśli wszystko wykonało się poprawnie, w Activiti Explorerze powinno się dać wdrożyć procesy zawierające zadania regułowe.
  
-==== Integracja procesu "Check offer" (z zajęć ​3 i 4) z procesem rozwijanym ​na zajęciach ​1 i 2 ==== +==== CZĘŚĆ NIEOBOWIĄZKOWA ==== 
 + 
 +Dla zainteresowanych osób, poniżej przedstawiono możliwości integracji modeli stworzonych w trakcie zajęć oraz dalszej rozbudowy procesu. 
 + 
 +==== Integracja procesu "Check offer" (z lab. 3 i 4) z procesem rozwijanym ​w lab. 1 i 2 ==== 
  
 Jeśli założymy, że podproces **Check offer** jest osobną całością,​ która mogłaby być użyta w różnych procesach, sensownie będzie go wydzielić jako //Call Activity//. W tym celu zostawimy na diagramie procesu jedynie elementy z wnętrza podprocesu **Check offer**: Jeśli założymy, że podproces **Check offer** jest osobną całością,​ która mogłaby być użyta w różnych procesach, sensownie będzie go wydzielić jako //Call Activity//. W tym celu zostawimy na diagramie procesu jedynie elementy z wnętrza podprocesu **Check offer**:
Linia 204: Linia 211:
 Upewniwszy się, że nasz podproces działa, zapewniamy mu unikalne ''​id'',​ tak byśmy mogli się do niego odwoływać z innego procesu. Upewniwszy się, że nasz podproces działa, zapewniamy mu unikalne ''​id'',​ tak byśmy mogli się do niego odwoływać z innego procesu.
  
-{{  :activiti:tutorial4:​eclipse4-callactivitiinprocess.png ​ |}}+{{  ​pl:dydaktyka:bim:lab5:​eclipse4-callactivitiinprocess.png ​ |}}
  
 Aby odwołać się z **Check offer** w postaci //Call Activity// (jak na powyższym rysunku) do odpowiedniego podprocesu, który zostanie wykonany, ustawiając następujące parametry w ''​Main Config''​ dla //Call Activity//: Aby odwołać się z **Check offer** w postaci //Call Activity// (jak na powyższym rysunku) do odpowiedniego podprocesu, który zostanie wykonany, ustawiając następujące parametry w ''​Main Config''​ dla //Call Activity//:
pl/dydaktyka/bim/lab5.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0