Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:jimp2:2015:start [2015/03/08 08:42]
kkutt [Harmonogram] zaktualizowane nazwy stron
pl:dydaktyka:jimp2:2015:start [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 18: Linia 18:
   * Na zaliczenie pierwszej części semestru składają się:   * Na zaliczenie pierwszej części semestru składają się:
     * Ćwiczenia na laboratoriach:​ 6 lab * 5 pkt = 30 pkt     * Ćwiczenia na laboratoriach:​ 6 lab * 5 pkt = 30 pkt
-    * Kolokwium: 30 pkt+    * [[#​kolokwium|Kolokwium]]: 30 pkt
   * Powyższe punkty stanowią 100% maksymalnej łącznej liczby punktów (MAX).   * Powyższe punkty stanowią 100% maksymalnej łącznej liczby punktów (MAX).
   * Zgodnie z GRIS do wartości MAX nie wliczają się plusy za aktywność przyznawane za wykonanie odpowiednich ćwiczeń.   * Zgodnie z GRIS do wartości MAX nie wliczają się plusy za aktywność przyznawane za wykonanie odpowiednich ćwiczeń.
Linia 28: Linia 28:
   * Zajęcia w drugiej części semestru poprowadzi dr inż. Krzysztof Kaczor.   * Zajęcia w drugiej części semestru poprowadzi dr inż. Krzysztof Kaczor.
   * **Ocena końcowa** jest średnią ocen z pierwszej i drugiej części semestru. Każdą z nich trzeba niezależnie od siebie zaliczyć.   * **Ocena końcowa** jest średnią ocen z pierwszej i drugiej części semestru. Każdą z nich trzeba niezależnie od siebie zaliczyć.
 +
 +==== Kolokwium ====
 +
 +  * Kolokwium rozwiązywane jest na kartkach (nie trzeba nic przynosić poza długopisem).
 +  * Kolokwium trwa **60 minut**.
 +  * Obowiązuje na nim materiał ze wszystkich laboratoriów (instrukcje + zadania na plusy i punkty).
 +  * Jest 18 pytań za 1,2,3 punkty -- w sumie 30 pkt za całe kolokwium.
 +    * Pytania za 1 pkt to pytania krótkiej odpowiedzi (min. 1 słowo, zwykle ok. 1 zdanie), np.: "Jakie znasz typy prymitywne (wbudowane) języka C%%++%%? Wymień co najmniej 8."
 +    * Pytania za 2 pkt zawierają kawałek kodu w C%%++%%. Należy w nich albo odpowiedzieć na pytanie "co zostanie wyświetlone po uruchomieniu tego kodu" albo znaleźć błąd i go naprawić (błędy są w większości zaczerpnięte z programów oddawanych na laboratorium i przesyłanych na maila ;-) )
 +    * Pytania za 3 pkt związane są z napisaniem kilku (ok. 5) linii kodu, np.: "​Napisz ciało funkcji: ''​void show(char[] filename);''​ która wypisuje na ekranie cały plik o nazwie ''​filename''​. Białe znaki nie muszą być zachowane w oryginalnej formie (np. zamiast trzech spacji obok siebie może być tylko jedna spacja na ekranie).
 +  * **Na kolokwium należy przyjść na grupę do której jest się zapisanym, zgodnie z listami ocen udostępnianymi przez prowadzącego**. Gdyby ktoś chciał przyjść na inną grupę,​ musi to zgłosić do prowadzącego najpóźniej **tydzień** przed kolokwium!
  
 ==== Zaliczenia poprawkowe ==== ==== Zaliczenia poprawkowe ====
  
-  * Kolokwium ​poprawkowe ​obejmuje całość materiału (z I i II części semestru).+  * Kolokwia ​poprawkowe ​organizowane są **niezależnie** dla I i II części semestru. Poniżej znajdują się informacje dotyczące I części semestru.
   * Do zaliczenia poprawkowego **mogą przystąpić** osoby które:   * Do zaliczenia poprawkowego **mogą przystąpić** osoby które:
     * Nie mają zaliczenia lub     * Nie mają zaliczenia lub
Linia 52: Linia 63:
 ^8.|  //Kolejne zajęcia prowadzi dr inż. Krzysztof Kaczor// ​ || ^8.|  //Kolejne zajęcia prowadzi dr inż. Krzysztof Kaczor// ​ ||
  
-=== Dla zainteresowanych ===+Laboratoria uzupełniające - **obowiązują na kolokwium!** 
 +  - [[.:​labs:​wskazniki|Wskaźniki i referencje]] - powtórka z C przed laboratorium [[.:​labs:​pamiec-i-pliki|Dynamiczne zarządzanie pamięcią i operacje na plikach]] 
 +  - [[http://​home.agh.edu.pl/​~gjn/​dydaktyka/​UGLX/​node10.html|Makefile]] - opis budowania programów w środowisku UNIX, potrzebne do laboratorium [[.:​labs:​klasy1|Klasy i obiekty I]]
  
-Opcjonalne laboratoria ​- ich znajomość nie jest wymagana do kolokwium. Tematyka nie będzie ​również ​poruszana przez dra Kaczora. Just for fun :-+Laboratoria dodatkowe ​opcjonalne, ​ich znajomość nie jest wymagana do kolokwium. Tematyka nie będzie poruszana przez dra Kaczora. Just for fun :-)
- +
-  - [[.:​labs:​wskazniki|Wskaźniki i referencje]] (powtórka z C)+
   - [[.:​labs:​wyjatki|Wyjątki]]   - [[.:​labs:​wyjatki|Wyjątki]]
 +  - [[.:​labs:​dziedziczenie-ex|Dziedziczenie i polimorfizm -- przykłady]]
   - [[.:​labs:​stl|Biblioteka standardowa]]   - [[.:​labs:​stl|Biblioteka standardowa]]
 ===== Przydatne materiały ===== ===== Przydatne materiały =====
Linia 65: Linia 77:
   * Bjarne Stroustrup, //Język C%%++%%// - dla zainteresowanych   * Bjarne Stroustrup, //Język C%%++%%// - dla zainteresowanych
  
 +  * [[https://​fffaraz.github.io/​awesome-cpp/​|Awesome C/C++]] - A curated list of awesome C/C%%++%% frameworks, libraries, resources, and shiny things
 ===== Narzędzia ===== ===== Narzędzia =====
   * Uniksowy kompilator **g%%++%%** ​   * Uniksowy kompilator **g%%++%%** ​
   * [[http://​www.eclipse.org/​|Eclipse IDE for C/C++]]   * [[http://​www.eclipse.org/​|Eclipse IDE for C/C++]]
   * [[http://​www.microsoft.com/​express/​Windows/​|MS Visual Studio Express Edition]]   * [[http://​www.microsoft.com/​express/​Windows/​|MS Visual Studio Express Edition]]
 +
 +
pl/dydaktyka/jimp2/2015/start.1425800525.txt.gz · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:52 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0