Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:unix:lab_skrypty [2017/11/16 16:42]
kkutt [4 Złożone skrypty]
pl:dydaktyka:unix:lab_skrypty [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 169: Linia 169:
  
     * wyświetli 7 pierwszych, posortowanych alfabetycznie,​ nazw plików o nazwie kończącej się na p znajdujących się w katalogu ///​usr/​bin//​.     * wyświetli 7 pierwszych, posortowanych alfabetycznie,​ nazw plików o nazwie kończącej się na p znajdujących się w katalogu ///​usr/​bin//​.
-    * poda liczbę wszystkich plików zawierających w nazwie słowo ''​debian'',​ znajdujących sie w katalogu ///​usr/​bin//​. +    * poda liczbę wszystkich plików zawierających w nazwie słowo ''​ubuntu'',​ znajdujących sie w katalogu ///​usr/​bin//​. 
-    * zapisze do pliku spis posortowaną alfabetycznie listę użytkowników aktualnie zalogowanych z komputerów mających w nazwie domeny napis ''​.agh.edu.pl''​ +    * zapisze do pliku spis posortowaną alfabetycznie listę użytkowników aktualnie zalogowanych z komputerów mających ​początek adresu IP: 192.168.0 (inna opcja to w przypadku wyświetlania nazw domen: ​domenie ​''​.agh.edu.pl''​). 
-    * wybierze z 6 ostatnich linii pliku spis te, które zawierają słowo cos i poda ilość występujących w nich znaków. (plik testowy należy stworzyć)+    * wybierze z 6 ostatnich linii pliku spis te, które zawierają słowo cos i poda ilość występujących w nich znaków. (plik testowy należy stworzyć).
 ==== - Proste skrypty ==== ==== - Proste skrypty ====
 ===  Edytory === ===  Edytory ===
pl/dydaktyka/unix/lab_skrypty.1510846947.txt.gz · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:55 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0