Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:unix:lab_wprowadzenie [2017/07/17 10:08]
127.0.0.1 edycja zewnętrzna
pl:dydaktyka:unix:lab_wprowadzenie [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 60: Linia 60:
 ===== ĆWICZENIA ===== ===== ĆWICZENIA =====
  
-    * zalogować się na odpowiedni serwer np.charon, borg, deathstar, student. +    * zalogować się na odpowiedni serwer np. charon, borg, student. 
-    * sprawdzić jacy użytkownicy pracują w systemieskąd, kiedy są zalogowani; i co robią (jakich programów używają), (Uwaga: to jak można przeprowadzić to ćwiczenie zależy od konfiguracji konkretnego serwera, np. **finger** może być zablokowany.)+    * zmienić hasłojakie są "​dobre"​ hasła?
     * jakie polecenie powinno się wydać na początku zajęć? (w celu rejestrowania wpisywanych poleceń)     * jakie polecenie powinno się wydać na początku zajęć? (w celu rejestrowania wpisywanych poleceń)
 +    * sprawdzić jacy użytkownicy pracują w systemie; skąd, kiedy są zalogowani; i co robią (jakich programów używają), (Uwaga: to jak można przeprowadzić to ćwiczenie zależy od konfiguracji konkretnego serwera, np. **finger** może być zablokowany.)
     * sprawdzić własny identyfikator użytkownika i grupę,     * sprawdzić własny identyfikator użytkownika i grupę,
-    * zmienić hasło; jakie są "​dobre"​ hasła? 
     * zalogować się na inne serwery, na których ma się konta, przy pomocy jakiego polecenia? dlaczego?     * zalogować się na inne serwery, na których ma się konta, przy pomocy jakiego polecenia? dlaczego?
     * jak się zamyka sesję?, a jak wylogowuje z systemu?     * jak się zamyka sesję?, a jak wylogowuje z systemu?
pl/dydaktyka/unix/lab_wprowadzenie.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0