Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:asd:cwiczenia:2012-hashing [2012/05/11 16:22]
ikaf zad1
pl:dydaktyka:asd:cwiczenia:2012-hashing [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 31: Linia 31:
 </​WRAP>​ </​WRAP>​
  
-**Zadanie 1** \\+==== Zadanie 1 ====
   * W pobranej paczce jest program ''​finduniversumsize.cpp''​ który służy do wyznaczania wartości //m// na podstawie ilości przechowywanych danych i zakładanej średniej długości listy.   * W pobranej paczce jest program ''​finduniversumsize.cpp''​ który służy do wyznaczania wartości //m// na podstawie ilości przechowywanych danych i zakładanej średniej długości listy.
   * Jest też moduł ''​hchain''​ który jest klasą realizującą tablicę haszującą z łańcuchową metodą rozwiązywania konfliktów.   * Jest też moduł ''​hchain''​ który jest klasą realizującą tablicę haszującą z łańcuchową metodą rozwiązywania konfliktów.
Linia 59: Linia 59:
   * 8-) Proszę "​zepsuć"​ dane dla pierwszej i drugiej funkcji jednocześnie. Jak teraz poprawić rozłożenie danych w tablicy haszującej?​   * 8-) Proszę "​zepsuć"​ dane dla pierwszej i drugiej funkcji jednocześnie. Jak teraz poprawić rozłożenie danych w tablicy haszującej?​
  
 +==== Zadanie 2 ====
 +8-) W paczce znajdują się pliki ''​hopen.cpp''​ i ''​hopen.h''​ które zawierają definicję klasy realizującej tablicę haszującą w której konflikty są rozwiązywane metodą adresowania otwartego.
 +W tej klasie brakuje obsługi wartości usuniętych. Zadanie polega na uzupełnieniu podanej klasy o obsługę tych wartości.
 +\\ Rozwiązanie jest krótkie: należy:
 +  - W pliku nagłówkowym dopisać definicję nowej wartości np.<code c++>#​define STS_DLTD 2</​code>​
 +  - W pliku ''​cpp''​ uzupełnić:​
 +    - Metodę ''​insert''​
 +    - Metodę ''​remove''​
 +    - Ewentualnie w metodzie wypisującej wartości ''​printValues''​ dopisać jeden warunek:<​code c++>else if(_ststab[i] == STS_DLTD)
 +     cout << "DLTD, ";</​code>​
  
  
  
pl/dydaktyka/asd/cwiczenia/2012-hashing.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0