Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:mindstorms:studenci:przedmioty:jsi:jsi2008:jsi20081210-11c [2008/12/15 04:47]
jsi08
pl:mindstorms:studenci:przedmioty:jsi:jsi2008:jsi20081210-11c [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 37: Linia 37:
 \\ \\
 ---- ----
 +
 === Integracja i testowanie: === === Integracja i testowanie: ===
 Skopiliśmy się głównie na testowaniu czujnika reagującego na dotyk oraz czujnika odległości. Czujnik dotyku reagował z dość niską częstotliwością,​ natomiast czujnik odległości czasami reagował wcześniej, czasami później niż zadana odległość. Skopiliśmy się głównie na testowaniu czujnika reagującego na dotyk oraz czujnika odległości. Czujnik dotyku reagował z dość niską częstotliwością,​ natomiast czujnik odległości czasami reagował wcześniej, czasami później niż zadana odległość.
 +\\
 ---- ----
 === Problemy: === === Problemy: ===
Linia 44: Linia 46:
   * Następnym problemem było wykorzystanie czujnika odległości. Zauważyliśmy że zbyt bliskie położenie przeszkody powoduje to że nie działa on tak jak powinien - nie reaguje.   * Następnym problemem było wykorzystanie czujnika odległości. Zauważyliśmy że zbyt bliskie położenie przeszkody powoduje to że nie działa on tak jak powinien - nie reaguje.
   * Rozdzielenie niektórych klocków jest strasznie trudne i trzeba się chwilkę pomocować.   * Rozdzielenie niektórych klocków jest strasznie trudne i trzeba się chwilkę pomocować.
 +
 ---- ----
 === Wnioski: === === Wnioski: ===
   * Należy robota budować szybciej bo jest strasznie mało czasu.   * Należy robota budować szybciej bo jest strasznie mało czasu.
   * Tworzenie algorytmów w programie Mindstorms NTX Software jest bardzo przyjemne chociaż niestety niektóre elementy i opcje nie są do końca intuicyjne.   * Tworzenie algorytmów w programie Mindstorms NTX Software jest bardzo przyjemne chociaż niestety niektóre elementy i opcje nie są do końca intuicyjne.
 +
 ---- ----
 === Propozycja rozszerzenia wiki: === === Propozycja rozszerzenia wiki: ===
   * Dodanie krótkich tutoriali dotyczących pisania prostych algorytmów w programie Mindstorms NTX.   * Dodanie krótkich tutoriali dotyczących pisania prostych algorytmów w programie Mindstorms NTX.
   * Dodanie informacji o problematycznych opcjach takich jak: „Wait for Completion” którą ciężko było nam zauważyć.   * Dodanie informacji o problematycznych opcjach takich jak: „Wait for Completion” którą ciężko było nam zauważyć.
 +
  
  
pl/mindstorms/studenci/przedmioty/jsi/jsi2008/jsi20081210-11c.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0