Laboratorium nr 2


Konstrukcja robota: Pierwszym punktem laboratorium było skonstruowanie robota. Podczas realizacji tego punktu oparliśmy się na dołączonej do zestawu instrukcji. Wykroczeniem poza jej ramy było podłączenie do robota sensorów i zamocowanie ich na jego elementach.


Zdjęcia robota:Algorytmy: Kolejnym punktem zajęć było zaimplementowanie w środowisku programistycznym LEGO :) algorytmu, który miał być wykonywany przez robota. Stworzyliśmy 2 algorytmy. Wykonanie pierwszego miało polegać na pokonywaniu przez robota trajektorii o kształcie kwadratu. Drugi miał w założeniu być rozszerzeniem pierwszego o możliwość zatrzymania robota przez sygnał z któregoś z sensorów.


Zrzuty ekranu z algorytmem zapisanym w środowisku LEGO:Problemy: W przeciwieństwie do pierwszego algorytmu (który był wykonywany poprawnie) drugi algorytm nie działał zadowalająco. Było to prawdopodobnie spowodowane niewłaściwym dobraniem progów czułości sensorów, których przekroczenie miało spowodować zatrzymanie robota.

Załączone pliki:


Plik z programem: progr.zip

pl/mindstorms/studenci/przedmioty/jsi/jsi2008/jsi20081210-08c.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0