Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

pl:mindstorms:studenci:przedmioty:jsi:jsi2008:jsi20081217-11b [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +Grupa Maciej Dudek, Grzegorz Stopa.\\ Zestaw Henio.
  
 +====== Algorytm ======
 +Henio był gotów do pracy. Został zbudowany w jeżdzącego zbieracza kulek.
 +
 +===== Kulkomania =====
 +==== Opis algorytmu ====
 +Henio jak ma kulke przed sobą, to podjeżdza do niej i zatrzymuje gdy zawadzi o podstawke. Po klaśnięciu łapie kulke, odjeżdza, robi obrót o 180<​sup>​o</​sup>​. Następnie jedzie aż zawadzi o podstawke, na której kładzie kulke, znowu odjeżdza po czym próbuje się obrócić o 360<​sup>​o</​sup>​. No i próbuje powtórzyć to samo po raz drugi.
 +==== Wykonanie ====
 +{{http://​student.agh.edu.pl/​~gregor/​JSI/​lab3/​l3_henio_jazda_pocz_z.JPG}}
 +{{http://​student.agh.edu.pl/​~gregor/​JSI/​lab3/​l3_henio_jazda_srod_z.JPG}}
 +{{http://​student.agh.edu.pl/​~gregor/​JSI/​lab3/​l3_henio_jazda_koni_z.JPG}}
 +Pętla jest ustawiona na wykonanie się dwa razy, aby podczas testowania Henia, nie trzeba było za nim biegać. Można swobodnie przestawić w projekcie na ciągłe działanie.
 +==== Ciekawostki ====
 +Podstawka pod kulke stworzona zgodnie z instrukcją lego okazała się niewypałem. Problem polegał na tym, że podstawka była za wysoka. Gdy powoli zamykaliśmy chwytak, to blokował się on o podstawkę, a gdy zwiększyliśmy prędkość to szczęki odbijały się od kulki i chwytak jej nie łapał.\\ Dlatego stworzyliśmy własne podstawki pod kulke, które mieściły się pod chwytakiem i włączały czujnik dotykowy.
 +==== Problem ====
 +Stworzone przez nas podstawki niestety okazały się zbyt lekkie i zastosowanie gumowych elementów było nie wystarczające,​ aby podstawki stawiały wystarczający opór dla czujnika dotykowego.\\ Nie powiodła się próba obrócenia Henia o 360<​sup>​o</​sup>​.
 +
 +====== Plik algorytmu ======
 +[[http://​student.agh.edu.pl/​~gregor/​JSI/​lab3/​l3_henio_jazda.rbt|Plik algorytmu]]
pl/mindstorms/studenci/przedmioty/jsi/jsi2008/jsi20081217-11b.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0