Linia dystrybucji wina.

Opis

Przykład znalazłem na stronie http://www.catalyst.com/products/logicgem/quickstart.pdf.

Przedstawiony jest tam model centrum dystrybucji wina w butelkach. Do centrum dystrybucji wina transportowane są skrzynki z trzema rodzajami wina. Wina każdego rodzaju muszą być inaczej zapakowane i mają inaczej naliczane marże. Do magazynu prowadzą trzy linie produkcyjne - każda ma transportować inny rodzaj wina. Poszczególne skrzynki, zanim zostaną położone na którejś z linii i wjadą do magazynu, gdzie zajmą się nimi pracownicy, są rozpoznawane i sortowane dzięki czujnikowi RFID (Radio frequency identification), który aktywuje podnośnik przenoszący skrzynkę na, odpowiadającą jej kodowi SKU (#101 - dla 1-go wina, #202 - dla drugiego i #303 - dla trzeciego) linię produkcyjną.
W magazynie znajduje się też czujnik temperatury, ponieważ wina muszą być przechowywane w temperaturze 50 - 57 stopni (w Fahreheitach - przykład z USA, czyli ok 10 - 14 stopni Celsjusza). Jeśli temperatura jest inna, trzeba sprawdzić czy produkt nie jest zepsuty.
Dodatkowo, jeśli czujnik wykryje wino rodzaju #303 trzeba zawsze sprawdzić czy nie jest ono zepsute, ponieważ jest to wino szczególnego rodzaju.
W przypadku gdy czujnik nie wykryje żadnego z trzech zakodowanych identyfikatorów, trzeba sprawdzić czujnik RFID, ponieważ jest prawdopodobnie zepsuty.

Rozwiązanie

Business Rules z przykładu:

oRIGINAL RULES

Model ARD

Atrybutem konceptualnym, określającym system jest tutaj AssemblyLine.

Rozwiązanie tego przypadku za pomocą VARDY:wino.pl

Diagram podstawowy:

Diagram TPH

Wygenerowany w Vardzie Model XTT:

wino-xtt

HQed

Plik wygenerowany z Vardy i zamodelowany w HQed wino.hml

wino-hml

pl/miw/miw08_ardcase_br/hekate_case_wino.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0