Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:miw:miw08_ruleruntimeo:howto [2008/05/20 02:08]
miw
pl:miw:miw08_ruleruntimeo:howto [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 31: Linia 31:
 Zanim przystapimy do tworzenia instancji jakiego obiektu Logtalk'​a konieczne bedzie uruchomienie tego pliku. Zanim przystapimy do tworzenia instancji jakiego obiektu Logtalk'​a konieczne bedzie uruchomienie tego pliku.
  
-==== Podzial na klasy i moduly ==== 
- 
-Analizujac architekture wzorca MVC na przykladzie prostego [[http://​java.sun.com/​developer/​technicalArticles/​javase/​mvc/​|edytora tekstu ]], widoczną na poniższym diagramie : {{:​pl:​miw:​miw08_ruleruntimeo:​figure4.gif|:​pl:​miw:​miw08_ruleruntimeo:​figure4.gif}} 
----- 
- 
-Widać, że podmiana klas modelu na obiekty Logtalku może się odbyć tylko poprzez modyfikacje Kontrolera (Controller) na taki, który wykorzystując JPL będzie komunikował się z Logtalk'​iem ​ i przekazywał komunikaty do Widoku (View). Zatem klasy modelu napisane w Javie de facto mogą zostać podmienione przez obiekty Logtalk na zasadzie 1:1. 
-Niestety jako, że problematyczne okazało się wywoływanie zdarzeń bezpośrednio z kodu Prologa, konieczne było zastosowanie pewnych obejść żeby zachować istniejącą architekturę aplikacji, ale generlanie rzecz biorąc próba realizacji takiej podmiany udała się. 
  
  
pl/miw/miw08_ruleruntimeo/howto.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0