Spis treści

Gramatyki Drools'a

W ramach rozbudowy projektu rozpocząłem poszukiwania gramatyk do Drools'owego DRL'a i DSL'a. Poszukiwania na siecii gotowych gramatyk okazało się płonne. Poniżej znajduje się dalsza walka z gramatykami Drools'a:

DRL

Jedynymi informacjami o gramatyce DRL'a jakie udało mi się znaleźć znajdowały się w dokumentacji, lecz jest to opis w większości słowny, więc spróbowałem własnych sił i skomponowałem na podstawie tej dokumentacji gramatykę dla DRL'a w formacie dla ANTLR (na razie jeszcze nie wszystkie elementy zostały ujęte). Na razie umieszczam u siebie na studencie: Gramatyka DRL w ANTLR (mam nadzieję, że nic nie pominąłem i wszystko powinno grać):
Gramatyka DRL dla ANTLR (zmienić rozszerzenie pliku na '.g')
Gramatyka powinna być kompletna, lecz opis słowno-muzyczny gramatyki w dokumentacji pozostawia wiele zapytań, czy na pewno to tak powinno wyglądać. Niestety nie miałem okazji sprawdzić skomponowanej gramatyki. Jednocześnie brakuje załączenia gramatyki JAVY i jednego elementu 'expression', który nie za bardzo był opisany w dokumentacji, a sam nie zdąrzyłem obmyśleć jak zapisać formuły typu '( 1 + 2 * ( 3 - 1 ) )'.

DSL

DSL dla drools'a jest opisany również w dokumentacji, lecz również jest to opis słowny, którego nie zdąrzyłem na razie prześledzić.

pl/miw/2009/miw09_drools_x/projekt.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0