Export page to Open Document format

MIW 2009 WIKI S5 FIX

Zrealizował: Marcin Stachura (4RI)

:!:Extend the original S5 plugin for the S5 better presentation including sensible support fot LaTeX, pictures, tables, FullScreen browser mode :!: (bold, italic, underline, links etc.), ordered lists and other modes/plugins. evaluate Slidy

Prezentacja

Sprawozdanie

1. Cel projektu

Celem projektu była modyfikacja pluginu wiki S5 służącego do tworzenia prezentacji w przeglądarce na podstawie stron wiki. Modyfikacja miała polegać na dostarczeniu większych możliwości manewrowania parametrami w tworzonej prezentacji takimi jak np. wielkości czcionek, obrazków itp. Po wstępnym zorientowaniu się w budowie i działaniu pluginu s5 zasugerowane zostało przejście na inny silnik JavaScript'owy tworzący prezentację z kodu html. Okazało się że nowy silnik (Slidy) o wiele lepiej radzi sobie z wyświetlaniem slajdów oraz dodaje nową funkcjonalność.

2. Realizacja

  • Uruchomienie dokuwiki wraz z pluginem s5, zorientowanie się w budowie oraz działaniu pluginu.
  • Testowanie działania pluginu s5 na przykładowej prezentacji dl_intro .
  • Ponieważ arkusze styli s5 są zbyt skomplikowane i panuje w nich ogólny nieporządek, kierunkiem zainteresowań stał się wcześniej już wspomniany silnik „Slidy”.
  • Zapoznanie się z działaniem silnika Slidy i budowa prototypowego pluginu opartego na nim.
  • Udoskonalanie pluginu poprzez lepszą integrację z dokuwiki - ulepszone dzielenie tekstu na slajdy, renderowanie tabelek, działanie także z pluginem folded, umożliwiony powrót z prezentacji na stronę wiki za pomocą 'Esc'.
  • Ponieważ Slidy umożliwia inkrementację zawartości slajdu (czyli pokazywanie zawartości po akcji na klawiaturze), zostało to także umożliwione z poziomu wiki poprzez włączenie opcji w ustawieniach wiki - „wstawki HTML” i dodawanie tagu z klasą „incremental”. Metoda dodania pewnego znacznika do składni wiki byłaby tutaj lepsza, ale problem w tym, że to wymagałoby modyfikacji dokuwiki, a nie rozszerzenia w postaci pluginu.
  • Wykrywanie języka następuje automatycznie poprzez zczytanie atrybutu XML'a - lang.
  • Dodane zostają 4 tematy graficzne.
  • Plugin zostaje ukończony i jest dostępny slidy.zip w wersji do instalacji poprzez plugin manager.

Spotkania

Projekt

Materiały

pl/miw/2009/miw09_wiki_s5_fix.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0