SBeaVeR

Zrealizowany w środowisku Eclipse jako wtyczka. Projekt open-source.Niestety instalacja przebiegała z dużymi problemami. W końcu udało się zainstalować ale podczas budowania projektu dalej wyskakiwały błędy co może być przyczyną błędnego działania programu. Brak jakiejkolwiek dokumentacji poza kilkoma screenshotami w sieci. Podświetla wprowadzany tekst w konwencji SBVR Structured English (chociaż i tak pozostawia to wiele do życzenia).
Poniżej zrzuty ekranu z pracy z programem:
SBeaVeR - Vocabulary Editor SBeaVeR - Vocabulary Editor (Logical Formulation
Widok Vocabulary Editor - Tu można wprowadzać słownik zawierający pojęcia (terms), fakty (fact types) oraz nazwy (Names). Wprowadzane informacje są podświetlane według notacji SBVR Structured English. Jest również zakładka Logical formulation gdzie ma znajdować się logiczna struktura wprowadzanych obiektów. W wersji SBeaVeR 0.0.1 alpha nie działa to jednak tak jak powinno.

SBeaVeR - Ruleset Editor
Ruleset Editor - Widok do tworzenia reguł. Jedyne co działa w tym widoku to podświetlanie słów kluczowych związanych z logiką modalną oraz niektórych (!) termów.

Zapowiadane możliwości programu SBeaVeR są bardzo obiecujące. Przetwarzenie słowników i reguł do postaci XML, widok struktury logicznej itp… Niestety nic z tego jeszcze nie działa. Pierwsza działająca wersja planowana na czerwiec 2009. Na dzień dzisiejszy to jedyne narzędzie, w którym wspomniano o parsingu słowników i reguł w standardzie SBVR (logicznym rozbiorze reguł).

pl/miw/2009/miw09_prolog_sbvr/sbeaver.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0