Sprawozdanie 2

Robot: Irek, Dyzio

Data Wykonania: 12.05.2010 g. 9:30

Autorzy: Grzegorz Wojciechowski, Kacper Zieliński, Piotr Bator

Cel ćwiczenia: sterowanie robotem z użyciem biblioteki plnxt

Roboty, które otrzymaliśmy były już złożone. Główne urządzenie posiada moduł bluetooth. Pierwszym zadaniem było połączenie robota z komputerem przy pomocy bluetooth. Niestety z winy urządzenia lub złej konfiguracji nie byliśmy w stanie nawiązać połączenia. Za każdym razem gdy chcieliśmy połączyć komputer i robota otrzymywaliśmy informacje na wyświetlaczu: „line is busy”. Komunikacje próbowaliśmy nawiązać z obu stron, wymuszając ją przez robota, oraz z inicjatywy komputera. Jedyne czego udało się nam dokonać to parowania urządzeń, które przebiegało bezproblemowo. Po usunięciu wszystkich sparowanych modułów bluetooth zarówno w komputerze jak i robocie, podczas ponownej próby, każde z urządzeń, wymagało podania klucza w celu weryfikacji połączenia. Proces ten zawsze kończył się pomyślnie i oba urządzenia posiadały informacje o sparowaniu. Dalsza komunikacja niestety jednak nie odbywała się. Konfigurowaliśmy komputer na różne sposoby (ustawienia bluetooth, zmieniające widoczność i dostępność modułu, włączanie automatycznej akceptacji połączenia itp) niestety bez oczekiwanego efektu. Nie pomógł też restart ani robota ani komputera. Po zmianie robota, wciąż otrzymywaliśmy ten sama komunikat podczas próby połączenia. Próbowaliśmy użyć biblioteki plnxt w środowisku xpce. Niestety, brak połączenia unimożliwił wydanie jakichkolwiek poleceń. Szukaliśmy rozwiązania problemu w internecie. Wszelkie informacje odnalezione na ten temat dotyczyły tylko systemu Windows i środowiska Lego MindStorms NXT. Ostatecznie, nie udało nam się przeprowadzić laboratorium.

A wystarczyło dokładnie przeczytać instrukcje… — Weronika T. Furmańska 2010/06/01 13:18 Niemniej „+” za próby szukania rozwiązania..

pl/dydaktyka/piw/2010/sprawozdania/piw20100512-09a.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0