Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:piw:2010:sprawozdania:piw20100519-17c [2010/05/23 23:29]
piw10
pl:dydaktyka:piw:2010:sprawozdania:piw20100519-17c [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 62: Linia 62:
 </​code>​ </​code>​
  
 +Spakowane pliki: {{:​pl:​dydaktyka:​piw:​2010:​sprawozdania:​pasek_paszko_piatek_lego_lab3.rar|}}
 ===== Spostrzeżenia,​ napotkane problemy, wnioski ===== ===== Spostrzeżenia,​ napotkane problemy, wnioski =====
  
Linia 70: Linia 71:
   * Pierwszym zauważonym przez nas problemem był brak charakterystycznego dźwięku przy włączaniu //​brick'​a//​ robota //Ewka//.   * Pierwszym zauważonym przez nas problemem był brak charakterystycznego dźwięku przy włączaniu //​brick'​a//​ robota //Ewka//.
   * Drugim mogącym budzić podejrzenia objawem było dziwnie zachowanie ikonki baterii //​brick'​a//,​ to znaczy kiedy robot był w stanie //idle// stan baterii wynosił 100%, natomiast kiedy robot wykonywał algorytmy poziom baterii malał do poziomu 40% - 50%, a następnie ustalił się na poziomie 100% po ponownym przejściu do stanu //idle//.   * Drugim mogącym budzić podejrzenia objawem było dziwnie zachowanie ikonki baterii //​brick'​a//,​ to znaczy kiedy robot był w stanie //idle// stan baterii wynosił 100%, natomiast kiedy robot wykonywał algorytmy poziom baterii malał do poziomu 40% - 50%, a następnie ustalił się na poziomie 100% po ponownym przejściu do stanu //idle//.
 +  * Problemowym predykatem okazał się dla naszego zespołu predykat //​nxt_goal//,​ który miał tworzyć nowy wątek i kierować robotem, jednak nie zawsze predykat ten spełniał swoje przeznaczenie - nie wiem co było tego przyczyną.
   * Niestety po raz kolejny zawiodło połączenie Blutetooth pomiędzy komputerem, a naszym robotem. Na szczęście tym razem udało nam się zaprogramować i wykonać Algorytm1 oraz Algorytm2 z laboratorium. Kiedy przystąpiliśmy do implementacji i częściowego testowania poszczególnych predykatów,​ połączenie z //Ewką// przestało istnieć. Wykorzystywaliśmy doświadczenie zdobyte na poprzednim laboratorium,​ ale nie udało nam się ponownie połączyć z robotem - nie pomagał restart komputera, restart robota, ponowne sparowanie urządzeń oraz usuwanie skojarzonych wcześniej urządzeń.   * Niestety po raz kolejny zawiodło połączenie Blutetooth pomiędzy komputerem, a naszym robotem. Na szczęście tym razem udało nam się zaprogramować i wykonać Algorytm1 oraz Algorytm2 z laboratorium. Kiedy przystąpiliśmy do implementacji i częściowego testowania poszczególnych predykatów,​ połączenie z //Ewką// przestało istnieć. Wykorzystywaliśmy doświadczenie zdobyte na poprzednim laboratorium,​ ale nie udało nam się ponownie połączyć z robotem - nie pomagał restart komputera, restart robota, ponowne sparowanie urządzeń oraz usuwanie skojarzonych wcześniej urządzeń.
  
Linia 79: Linia 81:
   * PLNXT często dziwnie zachowuje się, gdy chcemy zakończyć działanie programu. Nie pomaga wywołanie predykatów //stop.// oraz //halt.// - ostatecznym rozwiązaniem jest '​zabicie'​ procesu.   * PLNXT często dziwnie zachowuje się, gdy chcemy zakończyć działanie programu. Nie pomaga wywołanie predykatów //stop.// oraz //halt.// - ostatecznym rozwiązaniem jest '​zabicie'​ procesu.
   * Przy wykonywaniu predykatu //​nxt_open.//​ PLNXT często zawieszał się.   * Przy wykonywaniu predykatu //​nxt_open.//​ PLNXT często zawieszał się.
- 
-  
pl/dydaktyka/piw/2010/sprawozdania/piw20100519-17c.1274650152.txt.gz · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:54 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0